Vandenėlis ir laboratorija.

Antrasis medicinos studijų semestras | #4 įrašas

Dėmesio: visi aprašomi įvykiai ir personažai ar kiti subjektai yra išgalvoti. Bet koks panašumas į konkrečius asmenis ir įvykius ar subjektus yra visiškas atsitiktinumas.

Taip! Pirmi metai jau baigti. Didžiam nustebimui – antro semestro apžvalgos neištiko vlogmas lemtis ir įrašas jau čia.

Kartą protingas senolis gūdžios nakties apsupty, kada net ir vėliausi drąsiausių pelenių moliūgai būna pabirę, pasakė:

– Per šį pusmetį, tai tiek visko apturėjom, tiek vandens nutekėjo, tikrai reikia pasistengti ne tik prisiminti, bet ir nepamiršti

Protingas senelis

Genetika – įsivaizduokite save turguje perkantį saldžias ir ką tik iš hidroponinio šiltnamio lysvės išrautas morkas. Šiandien jų kilogramas kainuoja tik €1,20, todėl jūs perkate visus du. Trąšų nepyliau, todėl ekologinio ūkio pardavėja panelė Roleta nusišypso ir paprašo €2,40. Jūs nustembate, visiškai suglumstate, rankos pradeda drebėti, išvystate brangius žmones susirietusius kaip vapsvos, pražiotomis burnomis ir drėgnomis nuo prakaito kaktomis. Ne, jūs nesate opijaus rūkytojas. Ne, jūs nesusimaišėte chronosferose. Šį kartą pyragas nėra melas, tačiau vietoje saldaus kepinio gausite per pievas nusitęsusį juoką ir metalinio varno lakštingališką kransmą.

Kadangi nuotraukų ar kitų iliustracijų šį pusmetį nedaug, tai čia ir toliau pateiksiu geriausius atsakymus iš apklausos Nuotolinių studijų vertinimas COVID-19 pandemijos metu.

Jau jaučiu, kaip skaitote ir nebesuprantate, kaip visa tai yra susiję su genetika ir medicina. Visa šios trumpos istorijos (nuo anksčiau minėto torto nupuolusi) vyšnaitė yra… hipokritiškumas.

Matote, jūsų klaida ta, jog pradėję įsivaizduoti du kilogramus saldžių morkų už €1,20 turėjote suprasti, kad jeigu pardavėja paprašys tik €2,40 jūs turite suprasti, kad reikėtų duoti visus tris.

Deja. Ir vėl suklydote: jūs turite nuoširdžiai padėkoti, kad pardavėja jums pasveria tik vieną kilogramą. Net jeigu ir sumokate už du, ūkio šeimininkė panelė Roleta visuomet žino geriau. Pats užvirėt košę. Nors man tikrai labai gaila.

Nežiūrėkite taip į mane. Aš visai nedėstau jums savo paties tikėjimo. Aš tik noriu sužadinti jumyse abejonę jūsų poelgio teisingumu, nepriekaištingumu.

Saulius Tomas Kondrotas Kita versija

Nemanykite, kad šeštadienis turgus visiškai nepasisekė. Keli žingsniai už turgaus vartų ir jums nušvito LÆdmundas: jis linki ne tik sėkmės, tačiau rekomenduoja ir puikias knygas, filmus ir sportą. Jūs esate tikras, kad be šios dovanos jūs būtumėte tiesiog neišgyvenę. Ar kada jautėte aureolės būtį nepakramtę saldžių morkų?

Genetikos ciklas buvo įdomus. Nuo Angelmano sindromo iki Didžiojo žioveinio (Antirrhinum majus). Paskutinis normalus ciklas. Kaip gali nesidžiaugti?

Užsienio stotis: kur vardas, o kur pavardė. Kas atsakys?

Medicinos chemija – malonus, sodrus ir niekada neišdžiūvantis šakietiškas balsas buvo tai, ko man tuo metu reikėjo; namai atrodė labai arti. Žaviosios sielos istorijos buvo tarsi dovana ir petrichoro kvapas po karštos vasaros dienos. Mano santykiai su chemija yra tokie pat kaip ir fizika, tai grįžtamosios muilinimo reakcijos tikėtis ir nereikėjo. Kas tas pasisekimas, kada nenuilstanti beždžionėlė muša lėkštėmis vos tik pamačius molius ar išgirdus kogliatyviąsias savybes. Man dar ir dabar vabzdžiai galvoje skraido prisiminus kemiją mokykloje. Likimo dovana buvo ir garsioji citata: seiv ess – tai kad man peisto neduoda daryt ant desktopo. Tyliai labas rytas ir daugiau nebesusitikim. Ačiū.

Prenumeruokite mano blogą!
Žmogaus histologija ir embriologija – pirmi trys dalykai, kuriuos prisiminiau buvo: viskas vyko ženeral kanale, berniuko lytinės lūpos ir du amerikiečiai: kanadietis ir anglas. Aišku, dar reiktų paminėti ambrionukus, tačiau brač bala nematė ir tegul jie lieka praeity. Labiausiai patiko paskaitos apie kraują: buvo aiški struktūra, kryptinga informacija ir gerai atvaizduotas turinys. Darbai irgi patiko. Daug piešėm, daug spalvinom – beveik dailės terapija, tik spalvini ne mandalas, o elastines ir skaidulines kremzles, purųjį kolageninį jungiamąjį audinį ar placentos pjūvį.

Profesinės terminijos lotynų kalba pagrindai – labai gaila, kad lotynų kalbos paskaitų daugiau nebebus. Kiekviena diena buvo giedra į jas keliaujant. Šilta aplinka (sėdėjau arti radiatoriaus), puiki dėstytoja ir geras laikas rašant receptus. Labai trumpai ir su išskirtine pagarba – kartočiau dar, kelionė maloni.

Viskas aiškiai ir riešuto kevale.

Profesinė užsienio kalba – mažai kas ir per pusmetį pasikeitė. [pirmo pusmečio įspūdžius skaityti čia] Geriau paklausykim legendinių Bičių (kurias vėliau uždarė KGB) kūrinio – Oi tu rūta.

Klausai ir suprati, kad tu esi alergiškas rūtoms (Ruta graveolens). Oi tu rūta, rūta.

Anatomija – rugsėjį atnaujindamas testamentą aprašiau dvi situacijas: jeigu mirčiau dėl natūralių priežasčių ir jeigu mirčiau po anatomijos studijų. Fortuna ir ant retainer likęs advokatas šypsojosi ir mano valios vykdyti nereikėjo. Modulis buvo sunkus, varginantis, tačiau savo visų dantų taip ir neparodė: visos anatomijos studijos vyko nuotoliniu būdu. Užrašai, konspektai ir paveikslėliai tiesiog liejosi per kraštus, klaviatūra dar ir dabar patiria PTSD, o kompiuteris nuo VYZIBAL BADI ir sėdėjimo ant laido tiesiog nespėjo atvėsti. Dabar atrodo, kad rugsėjį

Ateis anatomija kaip vargana senutė,
Bedantė jos burna nusišypsos.
Paims rankas ir nebeleis ilgiau čia būti,
O kartą ugnį užgesins veiduos.

Vytautas Mačernis Mirties paveikslas

tačiau tikiuosi, kad visi išmokti dalykai grįš ir ji man pasakys:

Matysi tu save draugų būrely,
Besėdint linksmą prie ugnies.
Į dangų kils žarijos kelios,
Ir šiltas vakaras per pievas nusities.

Vytautas Mačernis Mirties paveikslas
Moksliniai veiklai laiko nebeliko.

Medicinos istorija – gryniausio kokaino dozė odontologinės procedūros metu, ambrozija ir vaisiai su sojų grietinėle pusryčiams. Tokia kombinacija geriausiai apibūdintų šį dalyką. Buvo labai malonu ir įdomu. Auros visur sutapo puikiai. Aišku, be geriausio draugo pono Atidėliojimo apsilankymo ruošiantis pristatymui istorija nebūtų pilna, tačiau darbą „Plastinės ir atkuriamosios chirurgijos pokyčiai: nuo klaikaus nose job Indijoje Ašinio laiko laikotarpiu iki kojų replantacijos Lietuvoje“ parengti pavyko puikiai. Man antrą kartą labai pasisekė su aklu pasirenkamųjų dalykų pasirinkimu rugsėjį ir dėl to labai džiaugiuosi. Estetika ir medicinos istorija mane išgelbėjo.

Statistikos, informatikos ir mokslinio darbo organizavimo pagrindai – dalyko pavadinimas yra lygiai toks ilgas kaip ir mano kančia. Jeigu po matematikos egzamino drąsiai ištryniau PhotoMath ir maniau, kad integralus, tikimybes bei atsitiktinius dydžius sapnuosiu tik juodžiausiuose košmaruose ar naktiniuose pasilinksminimuose-ruminacijose ir istorijomis iš matematikos pamokų gąsdinsiu tik save žiūrėdamas į veidrodį, tai visiškai klydau. Galima statistiškai patikimai teigti, kad 2019 birželį aš prispjaudęs į šulinį lygiai po metų tą gaivų vandenėlį ir gėriau.

Nerimas?

Skaitydami tokį žiaurų ir slogų dalyko aprašymą galėjote įsivaizduoti kokias kančias teko patirti ruošiantis darbams ir atliekant namų darbus. Gal tai ir būtų buvę tiesa, tačiau nurodant darbus buvo ištrauktas slaptasis ginklas – Kempiniukas Plačiakelnis.

Atostogas pradėsiu klausimais: Ar supratote? Ar supratote? Ar girdite? Ar girdite? Ar matote? Ar matote?

Kas toliau – vis dar studijos. Naujus batus primenančios studijos jau vis mažiau nutrina kojas, tačiau esu tikras, kad didieji iššūkiai dar tūno už kampo, o aš iš parduotuvės išėjau ir visus metus vaikščiojau taip ir neištraukęs batų šaukšto…