Va taip ir jautiesi

Pirmasis medicinos studijų semestras | #2 įrašas

Dėmesio: visi aprašomi įvykiai ir personažai ar kiti subjektai yra išgalvoti. Bet koks panašumas į konkrečius asmenis ir įvykius ar subjektus yra visiškas atsitiktinumas.

Pirmasis semestras jau baigėsi. Rašau ir negaliu patikėt. Rinkdamasis studijas ilgai ieškojau informacijos: ką medicinos studijos reiškia iš tikrųjų. Pusmetis buvo itin dinamiškas: nuo pirmos kelionės troleibusu Kaune iki medicinos fizikos modulio perlaikymo.

Įvadas į profesiją – iš pradžių nesitikėjau, tačiau modulis buvo įdomus. Kelios paskaitos apie tai, kaip veikia Universitetas, kokie yra tarpkultūrinio bendravimo iššūkiai, kaip valdyti emocijas ar formuoti komandą. Šis modulis susidėjo ir iš Virtualios inovatyvių kompetencijų dalies: buvo atkreipiamas dėmesys į antreprenerystės bei komunikacijos svarbą medicinos mokslų srityje. Labiausiai man aktualiausios ir įdomiausios buvo patentinės advokatės parengtos paskaitos apie Intelektinę nuosavybę. Atskiros pastraipos ar įrašo yra verta ir mūsų kursui skirta naujovė – observacinės praktikos. Antrą kiekvieno mėnesio pirmadienį galėjome patirti ką vis tik realybėje reiškia būti mediku. Du kartus lankiausi ir stebėjau šeimos gydytojos darbą. Dar dabar žaviuosi jos profesionalumu.

Medicinos fizika – neišlaikiau egzamino. Ar verta ką rašyti daugiau? Pats pirmasis universitetinis dalykas, todėl jaučiausi žalias, o juk ir fizika man niekuomet nebuvo ta gyduolė, kurią dėčiau ant žaizdų. Skubu pasigirti, kad per perlaikymą išlaikiau. O tai juk ir svarbiausia?

Kada fotografavau, atrodė kietai, tačiau dabar galiu tik juoktis ir verkt sakydamas, kaip buvo lengva.

Estetika – labiausiai mitais apipintas dalykas. Pasirenkamasis dalykas. Išgraibstė per 15 minučių nuo pasirinkimų atidarymo. Dar skaitydamas kitus blogus apie medicinos studijas sužinojau, kad tai yra dalykas, kurį reikia rinktis, nes… lengvas. Iš dalies sutinku, nes didžiausių pastangų prireikė ne ruošiantis ar mokantis, bet prisiverčiant nueiti į paskaitas. Kelis kartus tingumas (arba nuovargis) laimėjo, ne dėl to, kad paskaitos nebuvo įdomios – priešingai – lankėmės muziejuose, kalbėjome apie išskirtinai įdomius dalykus. Patiko ir dėstytoja. Jaučiausi, lyg dar būčiau gimnazistas dailės pamokose. O man tas jausmas patinka. Čia dar jaučiu pareigą pridėti ir taip toliau, ir taip toliau, ir panašiai, ir panašiai – metų frazės, kurios buvo pozityviai nuotaikingos.

Anatomija – maniau, kad mirsiu. Ji širdį buvo sukausčius kaip pats Jėzus Kristus (Šlovė Aukščiausiajam). Buvo taip blogai, kad tuo metu atrašydamas į laiškus citavau Bibliją. Buvo įdomu, tačiau buvo ir išskirtinai sudėtinga. Ir per mažai pastangų įdėjau mokantis. Medicinos mokslo duona buvo sunkiai kramtoma, todėl prašau duokit man baltą batoną ir cukrinį diabetą kartu. Ačiū. Antrą semestrą paskutinę kelionę tęsim plakdamiesi nervais. Laukiu ir nekantrauju.

Buvau dugne. Tik klausimas – ar gerai nurodžiau žodžių vietą knygoje?

Bendrieji sveikatos pagrindai – modulis, kurį sudaro trys dalys. Apie kiekvieną atskirai.
Asmens sveikatos ugdymas – jei ne puiki dėstytoja, būtų buvę dar labiau neįdomu. Taip besistengiantį žmogų retai kada ir šiais laikais pamatysi. Tiesa, dviejų kilometrų ėjimo testą mums atlikti buvo nelemta. Gal per anatomiją palaimos per mažai prašiau?
Pirmoji medicinos pagalba – dalykas, kuris nuoširdžiai buvo naudingas. Buvo ne tik įdomu, bet ir jautėsi viso to svarba iš karto. Nuo gaivinimo iki veiksmų sekos Ūminio koronarinio sindromo metu. Ačiū, noriu dar. Tiesa, gal ir laiko daugiau tam reiktų skirt, buvo diena, kada situacijas septynias valandas darėm, tai taip neturėtų būt, bet…
Slaugos pagrindai ir praktika – apie šitą dalį kažkada tikrai atskirą įrašą parašysiu. Išskirtiniai dalykai buvo dvi dienos TIKRAME skyriuje, pirmieji darbiniai Crocs™ ir slaugytojų (à la kolegų) draugiškumas, kurio nesitikėjau. Kroviau vaistus, klojau lovą, buvau aptaškytas tulžim ir nešiojau istoriją po Kauno Klinikų požemius. Kartočiau. Buvo įdomu pirmą kartą jaustis kitoj barikadų pusėj, nors ir tebuvau maža [liaudiška rūšis] muse.

Ir tada pradedi galvot apie savo gyvenimą.

Prenumeruokite mano blogą!
Citologija, parazitologija – švęstas vanduo ir ne kitaip. Atgaiva sielai. Oazė dykumoje. Lietus Australijoje. Telefono ekraną apsaugojusi plėvelė. Apibūdinimų tikrai negaila, nes buvo ĮDOMU. Žodį įdomu vartoju dažnai, bet mokantis parazitologiją įdomu buvo aukščiausio lygio. Pažiūrėkit nuotrauką apačioje ir pasakykit, kad neįdomu.

Šuninės blusos (Ctenocephalides canis) ar žmoginės blusos (Pulex irritans) galvutė?
Ak, jūs išdykėlės ktenidijos, viską atskleidžiat.

Lotynų ir anglų kalbos – deja, bet aplink profesinę anglų kalbą sklindanti aura su maniške nesutampa. Tiek tų žinių. Dėl to ir ne itin patinka. Tiesa, tai yra puikus laikas spręsti Kauno dienos kryžiažodžius ir klausyti, kaip dėstytoja pasakoja apie tai, kad amerikiečių gelbėti nereikia. Nusiraminkit, tikrai išgelbėčiau, net jei ir moko kitaip. Lotynų – įdomu, sudėtinga, auros sutampa. Dabar buvo tik patys kalbos pamatai, tai palinkėčiau sau daugiau juos mokytis ir išmokt gerai.

Kas toliau? Vis dar studijos. Paskutiniu metu jau vis rečiau kyla minčių apie gyvenimo ir medicinos pasirinkimo prasmę ir vis dažniau sudėtingumą nustelbia įdomumas. Esu dabar sveiko proto (bent taip manau), jaučiuosi gerai, nors ir kiek pavargęs. Šiandien sužinojau, kad vasarą lauks Žagarė (apie stovyklą parašysiu atskirai, kada gausiu galutinių žinių), tai gyvenimas geras: jei ne dabar, tai ateity tikrai. Linkėjimai nuo Kiaulinio kaspinuočio galvutės apačioje.

Kiaulinio kaspinuočio (Taenia solium) galvutė. Pagirkit jo kabliukus. Jam tai patinka. Ir ne, ten ne adata.